et
en
Teksti suurus:
A A A

Koos õhuväelastega harjutati Ämari lennubaasi kaitsmist

28.10.2018
Autor: rms Egert Kruberg
Nädalavahetusel toimus Harju ning Tartu maleva ja õhuväe koostöös Ämari lennubaasi kaitseharjutus „Sügistuul“, millest võttis osa kokku ligi 60 osalejat.

„Rõõm on näha kaitseliitlaste kõrget motiveeritust ning teotahet. Kõik üksused jäid harjutusega rahule ning oodatavad juba uut samalaadset,“ ütles harjutuse läbiviija nooremleitnant Margo Ind, kelle sõnul said osalejad oma ülesannetega hästi hakkama vaatamata keerulistele ilmastikuoludele.

Üksustevahelise koostöö parandamisele keskendunud baasikaitseharjutus koosnes erinevatest ülesannetest, milleks olid maa-ala- ja objektiluure, patrullimine ja kontrollpunktide mehitamine, lõhkekehade avastamine ja demineerimine ning vastase avastamine ja lennubaasi mõjualast tõrjumine. 

26.-28. oktoobrini toimunud baasikaitseharjutusel „Sügistuul“ osalesid kaitseväelased ja kaitseliitlased lennubaasi baasikaitse operatsioonide keskusest, Kaitseliidu Harju maleva Keila kompaniist, Kaitseliidu Tartu maleva luurerühmast, pioneeripataljoni demineerimiskeskusest ning logistikapataljonist. 

Harjutuse lõppedes said kaitseliitlased tutvuda EOD-meeskonna tegevuse ja erivahenditega. Lisaks tutvustas Balti õhuturbe missioonil osaleva Saksa kontingendi ülem kolonelleitnant Swen Jacob oma üksuse ülesandeid ning hävitajaid Eurofighter, millega hetkel Eestis õhuturvet teostatakse.