et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kodanikupäeva aumärgid pälvisid Igor Taro, Anneli Mikiver ja Heiki Magnus

28.11.2017
Heiki Magnus tunnustamisüritusel
Autor: Kristel Kitsing
Siseminister Andres Anvelt andis esmaspäeval Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimunud pidulikul tunnustusüritusel viieteistkümnele silmapaistvale inimesele üle kodanikupäeva aumärgid.
Teiste eriliste inimeste seas, kelle väsimatu tegutsemise toel on ellu viidud väga vajalikke algatusi, pälvisid teenete eest kodanikupäeva aumärgi ka kaitseliitlased Igor Taro ja Heiki Magnus ning naiskodukaitsja Anneli Mikiver.
 
„Olete meie igapäeva kangelased, arendades nii oma kodukanti kui ka ühiskonda laiemalt,“ ütles Andres Anvelt Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimunud pidulikul tunnustusüritusel. Ta lisas, et kuigi tegevusvaldkonnad on aumärgi saajatel erinevad, ühendab neid kõiki jäägitu armastus kodu, Eesti ja meie inimeste vastu.
 
Igor Taro – mees, kellel on olnud palju rolle alates ajakirjanikust, maavanemast, kaitseliitlasest ja abipolitseinikust kuni pereisa rollini välja. Ta on aktiivne kodanik, kes on panustanud oma arvamusavalduste ja tegudega piirkonna arengusse. Taro aitab kaasa seto kultuuri elujõulisena hoidmisele, muu hulgas on ta 13 aastat olnud ajalehe Setomaa toimetaja. Vaid Eestiga tema ampluaa ei piirdu – nii aitas tema kirjutatud Ukraina päevik Eesti inimestel end Ukrainas toimuvaga kursis hoida.
 
Anneli Mikiver – oma muude tegemiste kõrvalt on ta vabatahtlikuna panustanud aastaid Naiskodukaitse töösse ja olnud välikokana Kaitseliidu tagala asendamatu liige. Tema eestvedamisel taasasutati Väike-Maarja Naiskodukaitse jaoskond. Anneli peab loomulikuks abivajajaid toetada – nii on ta kogukonnas korraldanud heategevusmatku ja heategevuslikku seebikeetmist, et aidata lasterikkal perel osta uus ahi või soetada sügava puudega poisile spetsiaalne tool.
 
Heiki Magnus – Kaitseliidu taasasutaja Läänemaal ja tänane Lääne maleva teavituspealik, kelle jaoks on oluline säilitada Läänemaa ajaloopärandit. Tema eestvedamisel tähistatakse ajaloolisi tähtpäevi, korraldatakse näitusi ja üritusi. Haapsalus algatas ta Eesti lipu päeva tähistamise traditsiooni. Samuti korraldab ta Haapsalus ja Ristil märtsi- ja juuniküüditamise mälestuspäevi. Nagu ütles Heiki kandidatuuri esitaja: „Läänemaal on väga vedanud, et meil on oma Heiki Magnus, kes ei unusta olnut.“
 
Kodanikupäeva aumärgiga tunnustatakse vastutustundlikke ja hoolivaid inimesi, kes on näidanud ennast kodanikuna parimast küljest, seda kas märkimisväärse panuse eest ühiskonnaellu, edendades kodanikukasvatust või vabatahtliku töö eest enda kogukonnas.
 
Kodanikupäeva aumärki antakse välja aastast 1998, tänavu esitati aumärgi komisjonile 81 ettepanekut aumärgi andmiseks.