et
en
Teksti suurus:
A A A

Kiltsi lennuväljale tuleb kogupere talvepäev

15.12.2017
Talvepäev Kaitseliiduga 2016
Autor: Arvo Tarmula
Kaitseliidu Lääne malev ja Naiskodukaitse Lääne ringkond korraldavad koostöös Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti ning kaitseväega  Kiltsi lennuväljal 16. detsembril traditsioonilise kogu perele mõeldud ürituse „Talvepäev Kaitseliiduga“. Kell 10 algaval sündmusel leidub tegevust nii suurtele kui ka väikestele. Põnevaid tegevusi jagub Kiltsi lennuväljal ligemale neljaks tunniks.
Kohapeal on erinevat tehnikat, mida on võimalik  lähemalt vaadata ja mine tea, ehk saab mõnega neist reisijana ka sõitu  kaasa teha. Näiteks kaitseväe Kalevi pataljon toob kohale soomuki PASI, mida on kõigil võimalus lähemalt uudistada ning selle kohta Kalevi pataljoni sõdurit käest lisainfot pärida. Päästeamet lubas selleks ürituseks kohale toimetada lintidel sõiduki Bandwagen. Kui ilm lubab, siis on loota, et lennuväljal maandub õhuväe helikopter Robinson  R–44. Kes sellega saabub, selgub saabumisel!

Kaitseliidu Lääne malev ja koostööpartnerid pööravad taolistel sündmustel alati erilist rõhku ja tähelepanu meie järelkasvule, meie lastele. Seepärast on ka seekord just lastele mõeldud palju põnevaid tegevusi. Lapsed saavad oma osavust ja tähelepanelikkust proovile panna mitmes mängus ja lahendada põnevaid ülesandeid. Seda kõike tagavad nendele Läänemaa noortejuhid ja oma ala parimad asjatundjad koostööpartnerite juurest.
Ka paugutamist tuleb lennuväljal üksjagu. Kavas on korraldada võistlus automaadi laskmises meestele ja naistele, sportpüstoli laskmises naistele ning õhupüssi laskevõistlus noortele.

Nii laste kui ka isade üks lemmikuid saab kindlasti olema relvanäitus, kus  Kaitseliidu kasutuses olevaid relvi lähemalt uurida ja selgitusi nende kohta küsida saab. Soovijatel on võimalik ka Kaitseliidu liikmeks astuda. Lääne maleva personalispetsilist on kohal, selgitab ja vastab küsimustele.

Nagu ikka sellisel üritusel, pakuvad ka seekord naiskodukaitsjad  Eestis tuntud ja tunnustatud Naiskodukaitse Lääne ringkonna sõdurisuppi.

„Talvepäev Kaitseliiduga“ on kõigile tasuta. Sissesõit lennuväljale on 16. detsembril talvepäevalistele avatud ja vaba. Kohtume Lääne maleva aastalõpu sündmusel Kiltsi lennuväljal, alustame kell 10. Kõik on oodatud!