et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kaitseliit tähistab oma 99. aastapäeva konverentsiga

07.11.2017
KL aastapäeva konverents 2016
Autor: Merle Norit
Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili avab oma ettekandega homme, 8. novembril kell 11 Paide kultuurikeskuses Kaitseliidu aastapäeva puhul konverentsi „Kaitseliidu tulevik - vajadused ja võimalused“.
Kuna Kaitseliit tähistab järgmisel aastal oma 100. sünnipäeva, siis vaadatakse konverentsil seda, kuhu saja aastaga on jõutud ning arutatakse, mida teha, et Kaitseliit oleks veel enam ülesandekeskne, tulevikku vaatav ning kogu ühiskonda kaasav vabatahtlik riigikaitse organisatsioon.
 
Konverentsil võimalik kuulata Naiskodukaitse esinaist Airi Toomingat, kes tutvustab Naiskodukaitse rolli laiapindses riigikaitses. Riigikogu liige Margus Tsahkna kõneleb noorte isamaalisest haridusest ja Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras räägib tuleval aastal toimuvast suurõppusest Siil 2018.
 
Kaitseliidu tulevikust annab ülevaate Kaitseministeeriumi esindaja. Peapiiskop Urmas Viilma ettekande teemaks on „Kaitseliidu noorliikmete kultuuriruumi ja põhiseaduslikud väärtused aastateks 1+100“ ning Tartu Ülikooli vanemteadur Peeter Espak räägib teemal „Kaitseliidu väljakutsed mitmekultuurilises maailmas ja Eestis“.
 
Kaitseliidu 99. aastapäeva konverentsist osavõtjad saavad vaadata ka fotonäitust "Ühine tahe", mis heidab pilgu Kaitseliidu tegevusele 2000. aastate alguses. Kaitseliidu muuseumi fotokogu põhjal valminud ajaloonäituse (kokku 72 fotot) koostas Tanel Lään.

Kaitseliit sai alguse I Maailmasõja lõpuga 11 . novembril 1918 kui Eestis moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud Eesti Kaitse Liidu ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka.
 
Täna kuulub Kaitseliitu 26 000 isamaalist kodanikku.