et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu ülem: Siilil osalemine on iga Kaitseliidu tegevliikme kohustus

11.12.2017
Autor: Tanel Rütman
Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili sõnul on maikuus toimuv suurõppuse Siil raskuskese Kaitseliidu kanda ning õppusele oodatakse osalema kõiki Kaitseliidu tegevliikmeid, sh Naiskodukaitse liikmeid.
„Kui üldiselt on vabatahtliku kaitseliitlase jaoks prioriteediks tema eraelu ja –töö, siis tuleval kevadel on iga kaitseliitlase prioriteediks osavõtt suurõppusest Siil. Õppuse esimeses faasis peavad kõik osalema, kui tõesti ei saa, saab oma pühendumust näidata näiteks neil päevil oma tavapäraste asjatoimetuste juures vormi kandes,“ ütles kindral Kiili nädalavahetusel Nelijärvel toimunud Kaitseliidu vabatahtlike pealike infopäevadel.
 
Suurõppus Siil toimub 03.-13. maini, õppuse esimeses faasis 04.-06. mail aktiveeritakse kogu territoriaalkaitsestruktuur ehk Kaitseliit ja tegevused toimuvad tihedas koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ning Kaitseväega kõikjal Eestis.
 
Suurõppuse Siil kõrval tutvustati kahepäevasel seminaril äsja keskkogul kinnitatud Kaitseliidu arengukava, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde peavanemad andsid ülevaate Noorte isamaalise hariduse programmist. Samuti räägiti Kaitseliidus läbiviidud rahulolu-uuringutest, KL seaduse muudatustest, 2018. aasta tegevusplaanist ja Kaitseliidu liikmete infokeskkonna arengutest. Naiskodukaitse tutvustas naiste rakendamist Kaitseliidus ja laiapindses riigikaitses laiemalt.
 
Infopäevadel osalejad viisid läbi grupitööd, mille käigus arutleti erinevate Kaitseliidu arengut puudutavate küsimuste üle.
 
Infopäevade tava on ellukutsutud selleks, et Kaitseliidu juhtfiguurid eri paigus saaks kõige värskema sisendi Katseliidu ülemalt, tutvuksid (või ka värskendaks teadmist) Kaitseliidu Peastaabi osakondade esindajatega ning saaksid häälestuda jõuluootusele ning uue aasta uutele tegudele.

Lisaks Kaitseliidu malevkonna- ja üksikkompaniide pealikele olid kohal ka Naiskodukaitse ringkondade esinaised või nende asetäitjad ning Kodutütarde ja Noorte Kotkaste peavanemad.