et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kaitseliidu õppus Orkaan toob Saaremaale ja Pärnumaale üle 1000 osaleja

30.11.2017
Orkaan 2016
Autor: Heino Rebane
1.-3. detsembrini korraldatakse Saaremaal Leisi ümbruses ning Pärnumaal Saarde ja Häädemeeste valdades Kaitseliidu suurõppus Orkaan 2017, kus osaleb üle 1000 riigikaitsja nii Eestist kui Lätist.
Saaremaal on õppuse põhirõhk rünnaku- ja kaitseoperatsioonide läbiviimisel poolkinnisel ja kinnisel maastikul. Õppuse raames viiakse läbi ka sisekaitseline harjutus Kuressaares koos Politsei- ja Piirivalveametiga.
 
Põhiosa Saaremaal osalevast isikkoosseisust moodustavad Kaitseliidu Saaremaa, Läänemaa ja Pärnumaa malevate kaitseliitlased. Veel osalevad õppusel soomukeid kasutav ajateenijatega mehitatud jalaväerühm Kalevi jalaväepataljonist, õhuvägi ning Kaitseliidu küberkaitseüksus.
 
Kui Saaremaal toimuva Orkaani osa fookuses on pigem konventsionaalne sõjapidamine, siis Pärnumaal on kavas harjutada läbi mitmeid stsenaariumeid, mis on seotud hübriidsõja ja elanikkonnakaitsega.
 
„Õppusesse on kaasatud ka kohalikud omavalitused ning politseiüksused, kellega me oleme juba mitu aastat ettevalmistavaid staabiharjutusi läbi viinud, sest elanikkonnakaitses peavad kõik riiklikud struktuurid üksteist võimaluste piires aitama, et meie inimestel oleks ükskõik millise kriisiga võimalik toime tulla,“ ütles Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna ülem kolonelleitnant Tõnu Miil.
 
Kolonelleitnant Miili sõnul on Pärnumaal toimuva õppuse eesmärgiks eelpool nimetatud koostöö järgmisele tasandile viimine ning reaalsusele võimalikult lähedastes tingimustes proovile panemine, kus politsei ja Kaitseliit teevad koostööd ning kuidas vahelduvad rollid just selles osas kes keda ja millistes olukordades toetab.
 
Pärnumaal toimuvast Orkaani osast võtavad osa riigikaitsjad Pärnumaa malevast, Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze 27. pataljonist ning Politsei- ja Piirivalveametist.
 
Orkaan on 12. korda läbi viidav Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna iga-aastane suurõppus.